5 spółek z potencjałem na 2018 rok

potencjał do wzrostów

W dzisiejszym artykule przedstawię pięć spółek, które bardzo słabo radziły sobie w 2017 roku, a które dzięki dobrej sytuacji fundamentalnej mają potencjał do wzrostów w 2018 roku. Spółki te mają bardzo podobną sytuację techniczną i nie są jedyne na GPW, swój wybór ukierunkowywałem przede wszystkim znajomością ich sytuacji finansowej. Ponadto przy każdej spółce opublikowałem potencjał wzrostowy, który został zmierzony od bieżącej ceny, aż do szczytu w 2017 roku. Moim zdaniem są to minimalne zasięgi dla tych firm o ile ich sytuacja fundamentalna nie ulegnie znacznemu pogorszeniu.

 

Jeżeli chcesz sprawdzić inne analizy kliknij TUTAJ

 

Amica

Amica od początku 2017 roku podążała w trendzie spadkowym co zresztą wyraźnie widać na wykresie. Z początkiem 2018 roku inwestorzy przypomnieli sobie o tej bardzo dobrej fundamentalnie spółce. W lutym został ustanowiony wyższy dołek, a niedawno spółka przełamała linię trendu spadkowego i ustanowiła także wyższy szczyt na dość sporym wolumenie. Oznaki zmiany trendu na wzrostowy pokrywają się, jednak wykupienie rynku wg wskaźnika RSI wskazuje, aby wstrzymać się z zakupem w najbliższych dniach.

amica

Potencjał do wzrostów: 45%

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

Asseco Poland

Polski gigant z branży IT również nie radził sobie najlepiej w ubiegłym roku. Na przełomie grudnia i stycznia na zwiększonym wolumenie udało się jednak przełamać linię trendu spadkowego. Cena akcji powróciła wprawdzie do linii trendu spadkowego po czym kieruje się znowu ku północy i być może ustanowi nowy, wyższy szczyt, a tym samym potwierdzi zmianę sentymentu na spółce.

assecopol

Potencjał do wzrostów: 21%

Budimex

Budimex może nie miał najgorszego 2017 roku, ale na pewno jego drugiej połowy nie może zaliczyć do udanych (jeżeli chodzi o cenę akcji). Sell in may and go away ziściło się na tej spółce jak niechciana przepowiednia. Na szczęście dla akcjonariuszy początek 2018 roku rysuje się już w znacznie lepszych barwach. W listopadzie została przełamana linia trendu spadkowego i ustanowiony nowy, wyższy szczyt. Obecnie kurs akcji pnie się w górę i prawdopodobnie w najbliższych dniach pokona granicę 220 zł/akcję.

budimex

Potencjał do wzrostów: 32%

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

Forte

Akcjonariusze Forte na pewno także nie są zadowoleni ze znacznego spadku cen akcji producenta mebli. Kurs w 2017 roku spadł o około 50%, a ostatni dołek ustanowiony został w lutym bieżącego roku. Linia trendu spadkowego została jednak przełamana, a bycza dywergencja ze wskaźnikiem RSI wskazuje na to, że trend może ulec odwróceniu w najbliższych tygodniach. Potwierdzeniem tego będzie ustanowienie wyższego dołka w okolicy 50 zł.

forte

Potencjał do wzrostów: 55%

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj 300 zł do wykorzystania w sklepie!

 

Wielton

Ostatnią spółką, którą uważam za godną uwagi jest Wielton. Producent naczep przebił dosłownie kilka dni temu linię trendu spadkowego ustanawiając nieco wcześniej bo w lutym podwójny dołek. Jest to typowa formacja odwrócenia trendu, która w połączeniu z dywergencją na wskaźniku RSI daje bardzo silny sygnał kupna. Obecnie cena akcji Wieltonu znajduje się w obszarze wykupienia rynku, stąd też najbliższe dni mogą być dla spółki spadkowe do czasu, aż rynek się nie „schłodzi”.

wielton

Potencjał do wzrostów: 35%

Dodaj komentarz