Techniczne inspiracje – październik

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – październik

Po dwumiesięcznej przerwie wracamy z aktualizacją portfela technicznego. Z przyczyn prywatnych nie miałem czasu przygotować artykułu na miesiąc wrzesień, stąd też wynik portfela we wrześniu obejmuje te same spółki, które były typowane na sierpień.

Ostatnie dwa miesiące przyniosły stratę portfela na poziomie -4,85%. Największe straty pojawiły się na spółkach Mabion oraz Playway. CCC wraz z zaksięgowaną dywidendą (wypłata 1 października 2018 r.) wyszedł na zero. Tymczasem WIG w sierpniu wzrósł o 0,39% by we wrześniu dać ujemną stopę zwrotu na poziomie -2,07%. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 9,00%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -10,20%.

portfel październik

Na miesiąc październik wytypowaliśmy dwie nowe spółki. Pozbywamy się natomiast CCC oraz Mabion. W portfelu na kolejny okres pozostanie Playway. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia.

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

4FUNMEDIA

4funmedia monthly

4fun Media to pierwsza z nowych pozycji i debiutant w naszym portfelu. Ze spółki płyną bardzo pozytywne sygnały techniczne. Na wykresie miesięcznym kurs utrzymuje się powyżej 10-miesięcznej prostej średniej kroczącej, a ponadto pojawił się pinbar wzrostowy, który utrzymał kurs powyżej linii oporu wyznaczonej dołkami z lat 2012-2013.

4funmedia weekly

Na wykresie tygodniowym wyznaczone zostały dwie linie trendu. Cena odbiega w tej chwili zdecydowanie od obu, a ostatni tydzień września spowodował też mocniejsze wybicie i być może zakończenie korekty trwającej od maja br. Najbliższy target to kurs w okolicach 18 zł/akcję.

4funmedia daily

Kurs ewidentnie respektuje poziomy wyznaczone przez projekcję Fibo. Cena odbiła wcześniej przy zniesieniu 50% ruchu wzrostowego, a teraz odbicie ma miejsce przy 61,8%. Bardzo możliwe, że jest to wybicie, które spowoduje dalszy stabilny wzrost kursu. Wskaźnik RSI w okolicach 50 punktów, rynek neutralny.

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

PLAYWAY

playway weekly

Wielu może się zastanawiać dlaczego spółka pozostała w portfelu pomimo gorszego wyniku. Pomijam fantastyczne wyniki finansowe, gdyż jest to portfel techniczny, ale spółka dzięki swojej dobrej płynności bardzo mocno respektuje wszelkie wskaźniki analizy technicznej – przede wszystkim te najprostsze jak np. linia trendu. Widać to wyraźnie na wykresie, korekta zatrzymała się na linii trendu wzrostowego i najbliższy miesiąc wiele nam wyjaśni.

playway daily

Na wykresie dziennym z kolei można wyznaczyć trójkąt wzrostowy, którego konsolidacja powinna zakończyć się w listopadzie. Czy tak będzie? Tego nie wiemy, ale możemy oprzeć o to swoją tezę, wówczas prawdopodobne wybicie będzie w górę. Cały czas spółka utrzymuje też linię wsparcia na poziomie 140 zł/akcję, która wcześniej była oporem.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

AMREST

amrest monthly

Kolejną spółką i zarazem kolejnym debiutantem jest Amrest. Spółka ta kolokwialnie mówiąc „idzie jak po sznurku” i trzyma się bardzo blisko średniej 10-miesięcznej. We wrześniu pojawił nam się także sygnał kupna wg strategii Fabera na dość sporym wolumenie co dodatkowo argumentuje zakup akcji.

amrest weekly

I tutaj pokusiliśmy się o wyznaczenie projekcji Fibo. Cena zareagowała przy poziomie 61,8% i bardzo mocno odbiła. Ponadto zostało utrzymane silne wsparcie, które zostało wyznaczone bazując na konsolidacji w 2017 roku. Wygląda na to, że w najbliższych tygodniach na spółce będziemy mieli do czynienia ze sporą zmiennością. Cena docelowa to oczywiście ostatnie szczyty.

amrest daily

Na wykresie dziennym widać wyraźnie jak kurs przebija linię korekty i co ważne – utrzymuje się powyżej. Wsparcie wysokim wolumenem i RSI poniżej sygnału wykupienia może świadczyć o tym, że w najbliższych dniach lub tygodniach nastąpi kontynuacja ruchu wzrostowego na co oczywiście liczymy.

Dodaj komentarz