Techniczne inspiracje – listopad

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – listopad

Nieco spóźniony artykuł, ale dla tych co wytrwali oczekiwaniach przedstawiam nowe propozycje na miesiąc listopad.

Niestety jak do tej pory październik był najgorszym miesiącem dla naszego portfela, który stracił w tym czasie -10,10%. Największe straty pojawiły się na Playway’u oraz Amrest. Tymczasem WIG w październiku stracił na wartości -3,76%. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł stratę na poziomie -2,01%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -13,58%.

portfel listopad

Po tak słabych wynikach postanowiliśmy dokonać kolejnych zmian w portfelu. Zastępujemy spółki czysto spekulacyjne, spółkami bardziej defensywnymi. I tak: Vistula zastępuje kiepsko spisujący się Playway, natomiast PKN Orlen zastępuje Amrest.

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia.

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

4FUNMEDIA

4funmedia monthly

4fun Media to jedyna pozycja która pozostaje w portfelu na kolejny miesiąc. Ze spółki płyną bardzo pozytywne sygnały techniczne. Na wykresie miesięcznym kurs utrzymuje się powyżej 10-miesięcznej prostej średniej kroczącej, choć obecnie trwa walka z pokonaniem poziomów 14,30 zł na stałe. Korekta trwa na bardzo niskim wolumenie.

4funmedia weekly

Na wykresie tygodniowym wyznaczone zostały dwie linie trendu. Cena odbiega w tej chwili zdecydowanie od obu. Najbliższy target to kurs w okolicach 18 zł/akcję.

4funmedia daily

Kurs ewidentnie respektuje poziomy wyznaczone przez projekcję Fibo. Cena odbiła wcześniej przy zniesieniu 50% ruchu wzrostowego, miesiąc temu przy 61,8% i obecnie ma miejsce podobny ruch. Bardzo możliwe, że jest to wybicie, które spowoduje dalszy stabilny wzrost kursu. Wskaźnik RSI w okolicach 50 punktów, rynek neutralny.

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

PKN ORLEN

pknorlen monthly

Nowa pozycja w portfelu – polski lider naftowy PKN Orlen. Spółka porusza się w trendzie wzrostowym z podręcznikowymi korektami. Ostatnie tygodnie to bardzo silne wzrosty na tym papierze i utrzymanie się ceny powyżej 10-miesięcznej średniej. Bardzo możliwe, że po odbiciu od linii trendu została zakończona korekta.

pknorlen weekly

Na wykresie tygodniowym po kolejnym odbiciu od linii trendu pojawił się układ świec, który zwiastuje dalsze wzrosty na papierze. Najbliższy poziom docelowy to 105 zł/akcję.

pknorlen daily

Na interwale dziennym widać wyraźnie jak dynamiczne były wzrosty w ostatnim tygodniu. Pojawiły się one tuż po tym jak wskaźnik RSI spadł poniżej poziomu wyprzedania. Średnie EMA 45- i 15-dniowe zwróciły się już w kierunku północnym i w momencie ich przecięcia powinien pojawić się dłuższy ruch wzrostowy.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

VISTULA

vistula monthly

Kolejna spółka, która pojawia się w naszym portfelu to Vistula. Ta odzieżowa spółka od początku roku koryguje wzrosty z 2017 roku. Warto jednak zauważyć, że korekta odbywa się na bardzo niskim wolumenie co świadczy o braku chętnych do sprzedaży. Fuzja z Bytomiem powinna pomóc spółce poprawić wyniki i marże.

vistula weekly

Na interwale tygodniowym widać wyraźnie, że cena porusza się w kanale spadkowym. Ostatnie tygodnie przyniosły 3 pinbary wzrostowe, które mogą stanowić impuls do wzrostu i ostatecznego wybicia z górnej linii kanału.

vistula daily

Linie średnich kroczących wskazują, że trend spadkowy trwa w najlepsze na wykresie dziennym. Światełko nadziei daje odbicie, które miało miejsce w momencie spadku i ponownego wybicia wskaźnika RSI powyżej poziomu wyprzedania. Zagranie to jest bardzo ryzykowne, ale nie ukrywamy, że liczymy też tutaj na kwestie fundamentalne i wzrosty sprzedaży w okresie świątecznym.

Dodaj komentarz