Techniczne inspiracje – styczeń

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – styczeń

Październik nasz portfel tak jak i WIG zalicza na minus. Niestety spółki wybrane do portfela na grudzień zanotowały wyższe spadki niż rynek, dlatego w nowym roku postanowiłem zupełnie zmodyfikować portfel. Strata na portfelu w grudniu wyniosła -4,91%, natomiast WIG stracił w tym czasie -1,67%. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł stratę na poziomie -2,45%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -13,07%.

portfel

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia.

Typy na grudzień zamykaliśmy po Nowym Roku, a więc dopiero 4 stycznia na zamknięciu w piątek. Styczniowe spółki nabywamy 7 stycznia na otwarciu giełdy.

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

AMBRA

ambra monthly

Ambra, spółka która już dawno temu gościła w naszym portfelu, ale w zasadzie cały 2018 rok był dla niej spadkowy. Odreagowanie przyniósł grudzień, przez co zostały wygenerowane dwa istotne sygnały kupna na wykresie miesięcznym: histogram MACD zmienił trend na wzrostowy, a cena przecięła średnią 10-miesięczną (sygnał Fabera).

ambra weekly

Na wykresie tygodniowym możemy zaobserwować jak kształtowała się korekta na tej spółce. Cena osiągnęła zniesienie Fibonacciego 61,8%, pojawił się popyt (wolumen) i cena bardzo szybko ruszyła na północ. Najbliższe dni mogą przynieść delikatne odreagowanie wzrostów do poziomu wsparcia, a w ciągu kilku tygodni cena powinna osiągnąć nowe szczyty.

ambra daily

Zasięg ceny pomiędzy linią wsparcia, a oporu to około 13%. Spekulanci mogą próbować złapać dołek w okolicy ceny 11,50 zł/akcję i ustawić zlecenie realizujące zysk na poziomie 13 zł/akcję. Krótkoterminowa linia trendu spadkowego została przebita i pod kątem technicznym szykuje się dalszy rajd na północ.

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

CD PROJEKT

cdprojekt monthly

W nowym roku do portfela trafia król polskich gier – CD Projekt. Spółka w drugiej połowie roku zanotowała sporą korektę (zresztą tak jak większość z branży), ale spadki wyhamowały na dotychczasowym poziomie oporu, które teraz stanowi wsparcie. Cena ok. 125 zł/akcję stała się atrakcyjna dla inwestorów.

cdprojekt weekly

Na wykresie tygodniowym również jest widoczny potencjał wzrostowy. Kanał spadkowy został wyłamany w górę i cena powoli zaczyna rosnąć. Osiągnięcie poziomu Fibo również okazało się dodatkowym impulsem do wzrostów przez co można sądzić, że korekta została zakończona.

cdprojekt daily

Dla obserwatorów spółki idealnym miesiącem zakupu był listopad, gdzie oprócz osiągnięcia docelowego poziomu Fibo, pojawił się moim zdaniem najsilniejszy sygnał kupna na spółkach – dywergencja wskaźnika RSI oraz ceny akcji. Liczymy na to, że spółka w najbliższych tygodniach/miesiącach osiągnie kolejne szczyty.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

PLAYWAY

playway weekly

Playway gości ponownie w portfelu po krótkiej przerwie. Będziemy posiadać zatem aż dwie spółki z tej samej branży w styczniu. Ze względu na krótką historię notowań spółki na GPW pokazuję tylko wykres tygodniowy i dzienny. W ujęciu tygodniowym mamy typową korektę i formację trójkąta, coraz wyższe dołki i coraz niższe szczyty. Wybicie w górę da nam bardzo mocny sygnał do wzrostów. Poza tym całą korekta odbywa się na znacząco niższym wolumenie.

playway daily

Na interwale dziennym wyraźnie zaznaczyłem linie potencjalnego trójkąta, najbliższa cena docelowa to 155 zł/akcję co przy obecnej wycenie daje nam prawie 10% zysku.

 

Dodaj komentarz