Techniczne inspiracje – luty

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – luty

Kolejny artykuł z serii „Techniczne inspiracje”. Nominacje ze stycznia miały dość spory rozrzut. Asbis szedł jak „po sznurku”, żeby z końcem stycznia zamknąć się na linii oporu 3,50 zł/akcję. CCC – identyczna sytuacja, wyznaczony przez nas poziom 310 zł/akcję został nieco przebity i cena wróciła do kanału wzrostowego. Niemiło zaskoczył natomiast KRUK, którego cena spadła do zaledwie 230 zł/akcję.

W skali miesiąca na całym portfelu wygenerowana została zatem strata na poziomie -1,96%. Od początku publikacji (październik 2017) portfel zyskał już 4,48%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc.

Jeżeli chcesz sprawdzić analizy innych spółek kliknij TUTAJ

MONNARI

Do portfela wraca spółka z branży odzieżowej. Monnari obroniło poziomy wsparcia (zniesienie Fibonacciego) i co ważniejsze na wykresie miesięcznym przebiło najbliższy opór – poziom 9,40 zł/akcję.

monnari monthly

Na wykresie tygodniowym sytuacja wygląda bardziej klarownie. Cena na znacznym wolumenie przebija nie tylko opór oznaczony czerwoną poziomą linią, ale także linię średnioterminowego trendu spadkowego.

monnari weekly

Po tak silnych wzrostach w krótkim okresie każdej spółce należy się mały „odpoczynek”. Idealnie obrazuje to wskaźnik RSI pokazujący, że w momencie wykupienia rynku, w najbliższych dniach nastąpi korekta ceny. Tak się właśnie dzieje i przy najbliższym wsparciu można szukać okazji do zakupów, są to poziomy 9,10-9,40 zł/akcję.

monnari daily

LARQ

Ubiegły rok dla LARQ był bardzo udany, zarówno dla samej spółki jak i dla jej inwestorów. Trzycyfrowy wzrost możliwy jest i w tym roku, stąd też po sygnale strategii Fabera i biorąc pod uwagę długoterminowy trend wzrostowy można szukać okazji do kupna.

larq monthly

Na wykresie tygodniowym widać wyraźnie, jak cena respektuje poziom 50%-owego zniesienia Fibo. Ostatnie dwa tygodnie dla LARQ są również okraszone wzrostami, które odbyły się na wysokim wolumenie. Okazji do zakupów można szukać w okolicy linii trendu wzrostowego 12,70-13,80 zł/akcję.

larq weekly

W przypadku spółek mniej płynnych wskaźnik RSI jest mniej, ale nadal użyteczny. Na wykresie dziennym widać ewidentnie, że w tej chwili zakup akcji jest obarczony dużym ryzykiem korekty – rynek jest wykupiony. Warto poczekać na powrót ceny i w momencie kiedy wskaźnik RSI spadnie poniżej 50 dokonać zakupu.

larq daily

WAWEL

Producent czekoladek radzi sobie świetnie na rynku od wielu lat co obrazuje długoterminowy trend z wykresu miesięcznego. Linia trendu została nieśmiało naruszona i od ponad 4 lat na spółce formuje się formacja flagi. Biorąc jednak pod uwagę sygnał strategii Fabera można oczekiwać wzrostu nawet do poziomu 1500 zł/akcję.

wawel monthly

Na wykresie tygodniowym można zauważyć bardzo szeroki kanał, w którym porusza się cena akcji spółki Wawel. Biorąc pod uwagę możliwość zakupu przy dolnej granicy kanału i sprzedaż w okolicy górnej, są to zyski rzędu 70%. Obecnie cena zmierza na północ i najbliższy opór to poziom 1350 zł/akcję.

wawel weekly

Na wykresie dziennym sytuacja wyglądała znacznie lepiej jesienią (kiedy wskazałem sygnał kupna TUTAJ). Okazja do kupna pojawiła się wówczas aż dwa razy i została potwierdzona najsilniejszym sygnałem technicznym jaki znam – dywergencją ceny i wskaźnika RSI. Aktualnie cena zbliża się do oporu w granicach 1200 zł/akcję. Przy wykupionym poziomie wskaźnika RSI warto poczekać na małą korektę i zakupić akcje w perspektywie krótkoterminowej, aż cena osiągnie 1200 zł.

wawel daily

 

Dodaj komentarz