Techniczne inspiracje – marzec

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – marzec

Kolejny artykuł z serii „Techniczne inspiracje”. Nominacje z lutego niestety przyniosły stratę na całym portfelu na poziomie -0,89%. Biorąc jednak pod uwagę indeks szerokiego rynku (WIG) portfel poradził sobie całkiem przyzwoicie, ponieważ WIG zniżkował w lutym aż o -7,25%.

Od początku publikacji (październik 2017) portfel zyskał już 3,56%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -6,51%.

Techniczne inspiracje portfel

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

 

OPONEO.PL

oponeo monthly

Oponeo.pl porusza się w bardzo silnym trendzie wzrostowym od 2015 roku. W ubiegłym roku cena akcji zanotowała korektę o ok. 33% i jak widać respektuje ona poziom wsparcia w granicach 37-41 zł/akcję.

oponeo weekly

Na wykresie tygodniowym zaznaczona została strefa konsolidacji przy poziomie 40 zł/akcję, który to poziom zbiega się ze zniesieniem 50% Fibo ostatniej fali wzrostowej. Cena sięgnęła nawet głębszego zniesienia, poziomu 61,8% Fibo. Pisałem o takiej możliwości i potencjalnym kupnie w tych okolicach w analizie spółki Oponeo.pl.

oponeo daily

Obecnie cena wybiła najbliższy opór na poziomie 43 zł/akcję co otwiera jej drogę do poziomu 46 zł/akcję. Ten opór jest już jednak nieco silniejszy, więc należy się liczyć z tym, że cena akcji może powrócić ponownie w granice 43 zł. Mimo to zdecydowaliśmy się ją umieścić w portfelu.

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

LIVECHAT

livechat monthly

Livechat solidnie tworzy trend wzrostowy od momentu debiutu. Spółka ze względu na spekulacje na temat konkurencyjnych produktów zanotowała sporą korektę, którą inwestorzy wykorzystali do zakupu kolejnych pakietów akcji, co zresztą widoczne jest na wolumenie. Ostatnią analizę spółki można sprawdzić tutaj.

livechat weekly

Na wykresie tygodniowym zaznaczono dwa zniesienia Fibo ostatniej fali wzrostowej, które zostały „uwzględnione” przez cenę akcji. Poziom 61,8% wyznaczył lokalny dołek, natomiast poziom 50% stanowi obecnie bardzo silną strefę popytową razem z zaznaczonymi na zielono liniami wsparcia i zbiegającą się linią trendu wzrostowego.

livechat daily

Na wykresie dziennym zauważyć można utworzony od listopada trend horyzontalny. Cena akcji porusza się w przedziale 35 – 49 zł/akcję co daje łącznie około 37% zasięgu liczonego od dolnego ograniczenia. Cena akcji może spaść do poziomu 35 zł/akcję, ale obecnie znajdujemy się także na krótkoterminowym wsparciu, które może dać impuls do wzrostu. W ciągu najbliższego miesiąca sytuacja bardziej się wyklaruje.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

FAMUR

 

famur monthly

Pomimo sporych wzrostów, na wykresie miesięcznym pojawił się sygnał Fabera w okolicach historycznych szczytów co może oznaczać, że inwestorzy nadal są skłonni wydać pieniądze na zakup, nawet po cenie powyżej 6 zł/akcję. Ostatni sygnał przyniósł już całkiem spore profity o czym pisałem w analizie spółki Famur.

famur weekly

Trend wzrostowy zapoczątkowany w 2016 roku trwa. Szybsza linia trendu musiała zostać anulowana ze względu na korektę i wyhamowanie impetu w 2017 roku. Spółka jednak nadal wykazuje spory potencjał i cały czas cena akcji trzyma się kurczowo linii oporu na poziomie 6,30 zł/akcję. Przebicie na dużym wolumenie będzie dodatkowym sygnałem zakupu.

famur daily

Na wykresie dziennym w listopadzie pojawiła się dywergencja byka, po której to na dużym wolumenie rozpoczęły się wzrosty. 26 lutego na świecy wzrostowej przebijającej ostatnie szczyty cenowe również pojawił się bardzo duży wolumen, a dwie ostatnie sesje lutego (spadkowe zresztą) zamknęły się minimalnym obrotem. Należy przypuszczać, że szczyt jest i będzie atakowany, stąd też spółka ta ląduje w naszym portfelu „Techniczne inspiracje”.

Dodaj komentarz