Techniczne inspiracje – kwiecień

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – kwiecień

Techniczne inspiracje z marca nie uniknęły obniżki tak jak i cały indeks WIG. Zanotowaliśmy stratę w portfelu na poziomie -6,19%. Indeks WIG zniżkował w marcu o -5,21%.

Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi stratę na poziomie -2,85%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -11,38%.

porównanie

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

 

AMICA

amica monthly

Amica na wykresie miesięcznym porusza się w trendzie wzrostowym od 2011 roku. Cena w listopadzie osiągnęła wsparcie w okolicach 120 zł i obecnie broni tego poziomu. Niepokój budzi jedynie spadkowa świeca w marcu.amica weekly

 

Na wykresie tygodniowym cena ustanowiła wyższy szczyt i wyższy dołek, a to może oznaczać rozpoczęcie zmiany średnioterminowego trendu na wzrostowy.

amica daily

W perspektywie dziennej w ostatnich dniach miesiąca mieliśmy bardzo silną wyprzedaż na akcjach Amici co przełożyło się na spadek indeksu RSI poniżej poziomu 30 punktów. Wyprzedanie rynku może z kolei uruchomić siłę popytową w okolicach 125-130 zł/akcję.

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

DINOPL

dinopl weekly

Sieć marketów Dino rośnie w zaskakującym tempie, nie tylko pod względem ilości swoich sklepów, ale także pod kątem cen akcji. Spółka od debiutu na giełdzie porusza się w trendzie wzrostowym, a cena bardzo mocno respektuje linię trendu. Obecnie możemy upatrywać okazji do zakupu, ponieważ cena znajduje się na linii trendu wzrostowego.

dinopl daily

Na wykresie dziennym widać również wyraźnie, że cena porusza się w kanale wzrostowym, a wskaźnik RSI rzadko zniżkuje poniżej 50 pkt. Od ceny zamknięcia w marcu do ostatnich szczytów dzieli nas niespełna 10% i jest to świetna okazja do zrobienia zakupów (w Dino :)).

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

KGHM

 

kghm monthly

Ostatnią spółką do naszego technicznego portfela będzie KGHM. Miedziowy potentat kosztuje w tej chwili w granicach 85 zł i jest to poziom, który wydaje się być bardzo istotny z punktu widzenia historycznego. Cena wielokrotnie odbijała z tego poziomu w górę.

kghm weekly

Na wykresie tygodniowym została z kolei utworzona świeca przypominająca pinbar wzrostowy, a wskaźnik RSI spadł poniżej poziomu 30 punktów. Daje to spore nadzieje przed kolejnymi tygodniami, które powinny przynieść odreagowanie przeceny.

kghm daily

Sprawdzając wskaźnik RSI na wykresie dziennym można przecierać oczy ze zdumienia, gdyż jego wartość spadła w przedostatniej sesji marca do poziomu poniżej 20 punktów. Tak silne wyprzedanie rynku zazwyczaj kończy się odreagowaniem na co oczywiście liczymy.

Dodaj komentarz