Techniczne inspiracje – maj

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – maj

Kwiecień okazał się bardziej łaskawy dla inwestorów niż marzec. Widać to nie tylko na indeksie WIG, ale także w naszym portfelu. Sprawdźmy zatem technicznie ciekawe spółki na miesiąc maj.

Od początku publikacji (październik 2017) portfel przynosi zysk na poziomie 0,65%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -9,02%.

portfel vs wig

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

 

ASBIS

 

asbis weekly

Nową pozycją w portfelu będzie Asbis, który ma za sobą kilka tygodni korekty, a cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym, który kontynuuje na zwiększonym wolumenie. Cena oscyluje obecnie w okolicach 3,25 zł/akcję. Potencjalny zasięg to 3,80-4,00 zł/akcję.

asbis daily

Decydujemy się na kupno, ponieważ zejście kursu w okolice średniej wykładniczej 100-okresowej powodowało, że spadki wyhamowały i rozpoczynała się kontynuacja ruchu wzrostowego.

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

DINOPL

 

dinopl weekly

Decyzja z ubiegłego miesiąca była słuszna i pozwoliło to nam na wypracowanie niemal 10% zysków na tej spółce, stąd też decyzja o pozostawieniu jej w portfelu, gdyż ewidentnie kurs zamierza zaatakować historyczne szczyty i pokonać poziom 100 zł.

dinopl daily

Ostatni dzień kwietnia zamknął się bardzo silnymi wzrostami na spółce Dino Polska potwierdzając to dodatkowo wysokim wolumenem. Prawdopodobnie ta świeca zapoczątkuje kolejny impuls wzrostowy w związku z czym pozostawiamy spółkę Dino w swoim portfelu.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

KGHM

 

 

kghm weekly

KGHM to nasz drugi typ, którego również zdecydowaliśmy się nie zmieniać. Na wykresie pojawił się inside bar (świeca w świecy), który zwiastować może konsolidację przez najbliższe tygodnie, bądź jeżeli kurs wybije, którąkolwiek z niebieskich linii odpowiednio impuls wzrostowy lub spadkowy. Celujemy w poziom 100 zł/akcję miedziowego giganta.

kghm daily

Wykres dzienny potwierdza naszą decyzję o zakupie akcji. Pierwsza fala wzrostów została skorygowana i na bardzo silnym wolumenie pojawiła się świeca wzrostowa, która kończy korektę i daje sygnał do ataku na najbliższy poziom oporu. Wskaźnik siły względnej pokazuje, że kurs ma jeszcze dużo „swobody” aby dalej rosnąć.

Dodaj komentarz