Techniczne inspiracje – czerwiec

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – czerwiec

W maju inwestorzy ponownie doświadczyli przeceny na rynku. Sytuację prospadkową wzmocniły wiadomości z Włoch, gdzie rentowność obligacji bardzo mocno wzrosła (wyższa rentowność obligacji oznacza wyższe koszty obsługi długu przez rząd). Pojawiło się też widmo wyjścia Włoch z UE.

Ze względu na długi weekend postanowiliśmy inwestycje z maja podsumować dopiero dziś, a nowe pozycje otwieramy 4 czerwca 2018 r.

W maju portfel zyskał 3,58%. WIG natomiast zanotował spadek na poziomie -3,44%. Zanotowaliśmy spory zysk z akcji Dino Polska oraz „załapaliśmy się” na 0,25 zł/akcję dywidendy ze spółki Asbis. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 4,25%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -12,15%.

wykres

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

 

ORBIS

orbis monthly

W tym miesiącu wymieniamy wszystkie dotychczasowe spółki na nowe. Pierwszą pozycją w portfelu będzie Orbis. Spółka od 2013 roku porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym i poprawia wyniki finansowe – dobra okazja aby zagrać zgodnie z trendem.

orbis weekly

Cena akcji spółki zbliżała się do linii trendu wzrostowego i jest to dobry moment aby kupić (lub w przypadku posiadaczy – dokupić) trochę akcji do swojego portfela. Szanse na odbicie od linii i dalsze wzrosty są bardzo wysokie.

orbis daily

Na wykresie dziennym widać wyraźnie niski obrót na spółce. Jest to spowodowane stosunkowo niskim Free Float. Stąd też niewielka ilość akcji może spowodować spory ruch cenowy. Cena zbliżyła się do krótkoterminowego wsparcia i prawdopodobne odbicie może zakończyć się przy poziomach ok. 103 zł/akcję (pierwszy lokalny opór).

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

AMBRA

ambra monthly

Producent win pokazał wyniki za kolejny kwartał, które okazały się znacznie lepsze od oczekiwań. Warto zatem wykorzystać ostatnią korektę i wejść przy stosunkowo niskim ryzyku w tą perspektywiczną spółkę.

ambra weekly

Stabilna linia trendu wzrostowego nie została w żaden sposób naruszona, a cena akcji idzie „jak po sznurku”. To kolejny dowód na to, że obecna cena jest bardzo dobrym momentem do zakupu zarówno w krótkim jak i w długim terminie.

ambra daily

Na wykresie dziennym możemy także zauważyć zakończoną korektę w dniu, w którym spółka przedstawiła wyniki finansowe. Ponadto wskaźnik RSI został „schłodzony” po ostatnich wzrostach i wrócił do bezpiecznych poziomów w granicach 50 punktów.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

PLAYWAY

playway weekly

Trzecią propozycją do portfela będzie spółka, która w ostatnim miesiącu przynosiła skrajne emocje wielu inwestorom – od euforii szczęścia, aż po paniczny strach. Mowa oczywiście o spółce Playway. Nie poruszam tutaj aspektów fundamentalnych, choć uważam je w tej spółce za bardzo zdrowe. Technicznie, spółka stanowi świetną okazję inwestycyjną, cena zatrzymała się na lokalnym wsparciu na poziomie 110 zł/akcję i odreagowała ostatnie fantastyczne wzrosty na sporym wolumenie.

playway daily

Na wykresie dziennym została utrzymana linia wsparcia oraz średnia 100-dniowa EMA. W najbliższych dniach spodziewam się wzmocnionego wolumenu i powolnego odreagowania spadków. Istnieje spora szansa, że w czerwcu/lipcu spółka zamknie lukę spadkową na poziomie ok. 150 zł/akcję.

Dodaj komentarz