Techniczne inspiracje – lipiec

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – lipiec

Czerwiec był kolejnym spadkowym miesiącem na naszej giełdzie. Przecena dotknęła bardzo mocno szczególnie indeks średnich spółek, który spadł o ponad 6%! Sprawdźmy jak ta sytuacja odbiła się na naszym portfelu.

W czerwcu portfel zyskał 0,89%. Straty na spółkach Orbis oraz Ambra odrobił Playway. WIG natomiast w czerwcu zanotował spadek na poziomie -3,79%. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 5,18%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -15,47%.

portfel wyniki

W tym miesiącu w portfelu dokonamy jednej zmiany. Pożegnaliśmy się ze spółką Orbis natomiast w portfelu nadal pozostaną Ambra i Playway. Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia.

 

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

 

MABION

mabion monthly

Mabion utrzymuje trend wzrostowy od swojego debiutu na giełdzie. Spółka farmaceutyczna w czerwcu dała sygnał zakupu zgodnie ze strategią Fabera. Utrzymane są linie trendów wzrostowych (podstawowa i przyspieszona). Uważamy, że spółka ma realną szansę na wybicie historycznych szczytów.

mabion weekly

Na wykresie tygodniowym można zauważyć, że cena utrzymała poziom wsparcia w okolicy 92 zł/akcję i potwierdziła to mocnym wybiciem. Pojawiły się także dwa pinbary wzrostowe, które świadczą o tym, że każda wyprzedaż akcji jest automatycznie kończona i windowana na poziomy wyjściowe.

mabion daily

W ostatnich dniach czerwcach spółka na bardzo wysokim wolumenie (znacznie wyższym od przeciętnego) wzrosła o prawie 10%. Jest to podręcznikowy przykład ataku na najbliższy opór w okolicy 113 zł. Średnie 15- i 45-okresowe ułożone są wzrostowo co wskazuje kierunek na najbliższe tygodnie.

 

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

 

AMBRA

ambra monthly

Producent win pokazał wyniki za kolejny kwartał, które okazały się znacznie lepsze od oczekiwań. Warto zatem wykorzystać ostatnią korektę i wejść przy stosunkowo niskim ryzyku w tą perspektywiczną spółkę. Przy każdej korekcie dominował wyższy wolumen, tym razem jest podobnie.

ambra weekly

Stabilna linia trendu wzrostowego nie została w żaden sposób naruszona, a cena akcji idzie „jak po sznurku”. To kolejny dowód na to, że obecna cena jest bardzo dobrym momentem do zakupu zarówno w krótkim jak i w długim terminie. W ostatnim tygodniu kurs na sporym wolumenie oscylował przy zbiegnięciu się linii trendu oraz strefy wsparcia.

ambra daily

Na wykresie dziennym możemy także zauważyć zakończoną korektę w dniu, w którym spółka przedstawiła wyniki finansowe. Ponadto wskaźnik RSI został „schłodzony” po ostatnich wzrostach i wrócił do bezpiecznych poziomów w granicach 40 punktów. Cena trzyma wsparcie przy poziomach 12,50-13,00 zł/akcję.

 

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

 

PLAYWAY

playway weekly

Technicznie, spółka stanowi świetną okazję inwestycyjną, cena zatrzymała się na lokalnym wsparciu na poziomie 110 zł/akcję i odreagowała ostatnie fantastyczne wzrosty na sporym wolumenie. Ostatnie cztery tygodnie to stabilizacja ceny i co istotne – utrzymanie linii trendu wzrostowego. Pojawił się także pinbar wzrostowy, dający kolejny sygnał do wzrostów.

playway daily

Na wykresie dziennym została utrzymana linia wsparcia oraz średnia 100-dniowa EMA. Istnieje spora szansa, że w czerwcu/lipcu spółka zamknie lukę spadkową na poziomie ok. 150 zł/akcję, szczególnie, że ostatnie dwie sesje miesiąca przełamały linię krótkoterminowego trendu spadkowego (korekty).

Dodaj komentarz