Techniczne inspiracje – kwiecień 2019

analiza techniczna logo

W marcu portfel techniczny znów pokonał benchmark i tym samym osiągnął najwyższy wynik w swojej historii. W marcu portfel wzrósł o 2,29%. Z kolei WIG w tym samym czasie stracił -1,15%. Dodatni wynik portfela wypracowały spółki gamingowe – Playway i CD Projekt. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 16,96%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -11,54%.

portfel kwiecień 2019

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia. W przypadku spółek, które pozostają w portfelu ograniczam się jedynie do analizy na wykresie dziennym.

Na kolejny miesiąc nie planuję zmian. W portfelu pozostawiam zarówno dobrze spisujące się spółki gamingowe, jak i Wielton, który zresztą w kwietniu opublikuje raport za 2018 rok.

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

WIELTON

wielton daily

Wielton w zasadzie przez cały ostatni miesiąc utrzymywał poziom wsparcia w okolicach 11,80 zł/akcję. Ostatnia sesja miesiąca nie zakończyła się jednak najlepiej – wsparcie zostało przebite, naruszona została także średnia krocząca. Cały czas utrzymujemy, że sytuacja na wykresie jest tylko i wyłącznie korektą. Cena zbliża się do linii trendu wzrostowego i po jej osiągnięciu spadki powinny wyhamować, a trend wzrostowy powinien być nadal kontynuowany. Wskaźnik RSI również wskazuje, że zbliżamy się do momentu wyprzedania rynku, więc należy oczekiwać co najmniej jakiegoś kilkudniowego odbicia.

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

CD PROJEKT

cdprojekt

CD Projekt w marcu przetestował wyznaczony przez nas poziom 180 zł/akcję ponownie. Siła kupujących była tak duża, że cena nie zamknęła się poniżej tego poziomu i ponownie ruszyła na północ wybijając ostatnie szczyty w okolicach 195 zł/akcję i obecnie papier producenta gier wyceniany jest na równe 200 zł/akcję. Kolejny poziom docelowy to okolice 220 zł/akcję, czyli ostatnie szczyty.

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

PLAYWAY

playway

Playway wygenerował najwyższy wzrost w naszym portfelu na przekroju ubiegłego miesiąca. Cena osiągnęła poziom historycznych szczytów i co ważne – nie ma silnych sygnałów ku temu, aby coś miało spowodować głębszą korektę czy nawet krach na tym papierze. Zakładać należy, że kwiecień może być dla spółki neutralny, ale w długim terminie możemy oczekiwać dalszych wzrostów, ponieważ żadna z linii trendu nie została naruszona przez cenę.

Dodaj komentarz