Techniczne inspiracje – maj 2019

analiza techniczna logo

Kolejny miesiąc z rzędu nasz portfel „Techniczne inspiracje” zarabia całkiem niezłe pieniądze. Jednocześnie bijemy kolejne historyczne rekordy portfela prowadzonego już od października 2017 roku. W kwietniu portfel wzrósł o 1,71%. Z kolei WIG w tym samym czasie zyskał 0,14%. Dodatni wynik portfela wypracowały spółki gamingowe – Playway i CD Projekt. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 18,96%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -11,41%.

portfel

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia. W przypadku spółek, które pozostają w portfelu ograniczam się jedynie do analizy na wykresie dziennym.

Na kolejny miesiąc nie planuję zmian w portfelu. Sądzę, że dopiero w maju portfel czekają spore przetasowania składu.

Zarejestruj się TUTAJ i zyskaj kupon na 300 zł!

WIELTON

wielton

Wielton według analizy technicznej znajduje się w bardzo ciekawym położeniu. Kilka dni temu mieliśmy przebicie krótkoterminowej linii trendu wzrostowego co spowodowało dość silną wyprzedaż akcji. Prawdziwy analityk techniczny na pewno spojrzy jeszcze na wolumen, który w tym momencie nie był zbyt wysoki tak jak i przez całą korektę. Gdyby porównać do z wolumenem jaki wygenerowany został przy wzrostach, możemy mówić że siła sprzedających była słaba. Ponadto rynek jest już wyprzedany i warto szukać dywergencji byka (dla tych którzy jeszcze nie weszli w spółkę, ale ją obserwują). Wydaje się też, że korekta dobiega końca i strefa wsparcia powinna zostać utrzymana, a wzrosty kontynuowane. W przypadku zamknięcia miesiąca poniżej linii wsparcia – sprzedajemy Wielton, niestety ze sporą stratą.

Poznaj strategię inwestycyjną ISR TUTAJ

CD PROJEKT

cdprojekt

CD Projekt w marcu przetestował wyznaczony przez nas poziom 180 zł/akcję ponownie. Siła kupujących była tak duża, że cena nie zamknęła się poniżej tego poziomu i ponownie ruszyła na północ wybijając ostatnie szczyty w okolicach 195 zł/akcję i obecnie papier producenta gier wyceniany jest na równe 200 zł/akcję. Kolejny poziom docelowy to okolice 220 zł/akcję, czyli ostatnie szczyty.

Poznaj strategię Force of Trend TUTAJ

PLAYWAY

playway

Playway wygląda bardzo podobnie do CD Projektu pod kątem technicznym. Średnie prowzrostowo ułożone, linia trendu utrzymana. Niepokój może budzić jedynie dość wysoki poziom wskaźnika RSI i pojawiająca się dywergencja niedźwiedzia (sygnał spadkowy). W moim odczuciu będzie to tylko krótkoterminowa korekta do poziomu linii oporu, a następnie cena powinna kontynuować ruch wzrostowy.

Dodaj komentarz