Techniczne inspiracje – październik

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – październik

Ten tekst rozpoczyna nowy cykl artykułów, które będą publikowane w odstępach miesięcznych. Co miesiąc będę typował 3 spółki ciekawe pod względem analizy technicznej, które w ciągu najbliższych 4 tygodni mogą przynieść przyzwoite stopy zwrotu. Oczywiście są to krótkoterminowe prognozy, więc w grę wchodzą jedynie wejścia spekulacyjne. Nie sądzę też, aby jakaś z typowanych przeze mnie spółek powtórzyła się dwa miesiące pod rząd.

Ambra

Patrząc na wykres miesięczny producenta win widać wyraźnie zarysowujący się długoterminowy trójkąt. Do wybicia z konsolidacji może dojść nawet za rok, ale mimo to warto obserwować tą spółkę, ponieważ jest znacznie ciekawiej na niższych interwałach.

Ambra monthly

Na wykresie tygodniowym sytuacja podobna. Zaznaczyłem tu nieco bliższy poziom oporu w okolicach 11,50 zł za akcję. Cena przez ostatnie tygodnie bardzo mocno trzyma się tych poziomów i kto wie czy w najbliższym czasie ich nie wybije. Potencjalny zasięg to 12,50 zł za akcję.

Ambra weekly

Wykres dzienny jeszcze mocniej podkreśla jak silna jest konsolidacja. Na wykresie widoczna jest krótkoterminowa linia trendu wzrostowego i jak widzimy cena nie ma zbyt dużego pola do manewru. Średnie ułożone są wzrostowo i w ciągu najbliższych dwóch tygodni może się wiele wyjaśnić.

Ambra daily

Benefit Systems

Benefit System niezmiennie w długoterminowym trendzie wzrostowym. Dodatkowo na wykresie miesięcznym nie można nie zauważyć kończącej się korekty. Biała świeca z dużym wolumenem już teraz pokryła w całości spadki wrześniowe.

benefit monthly

Wykres tygodniowy pokazuje krótkoterminowy trend spadkowy, który został przebity przez ogromną białą świecę sprzed dwóch tygodni na bardzo dużym wolumenie. Ponadto średnie wskazują także jeden kierunek – up!

benefit weekly

Średnie wykładnicze kroczące 15- i 45-dniowa przecięły się kilka dni temu wskazując na sygnał do dalszych wzrostów. Tutaj można zaryzykować pozycję z zasięgiem nawet do 1080-1100 zł za akcję.

benefit daily

Monnari

Spółka z branży odzieżowej jest od dwóch lat w trendzie spadkowym, czy zatem wyklucza to ją z naszych okazji do zagrania pozycji długiej? Stanowczo nie. Na interwale miesięcznym widać ewidentnie wyhamowanie korekty przy poziomie 61,8% zniesienia Fibo oraz przebicie linii trendu spadkowego.

monnari monthly

Na wykresie tygodniowym natomiast mamy kilka sensownych sygnałów przemawiających za tym, że kurs może zaatakować poziom 9,50 zł. Po przebiciu tego oporu, kolejny (słaby) to ok. 10 zł i następnie dopiero 11,50 zł. Ciekawa opcja do zagrania, szczególnie, że to spółka sezonowa.

monnari weekly

Na wykresie dziennym widzimy, że dzisiejsza wtorkowa sesja przetestowała stop lossy po ostatnich wzrostach. Spadek do ok. 8,10 zł i szybki powrót na 8,60 zł. Średnie ułożone wzrostowo, zatem tutaj nie należy bać się pozycji długiej. Zasięg co najmniej do 9,10 zł.

monnari daily

Dodaj komentarz