Techniczne inspiracje – listopad

analiza techniczna logo

Techniczne inspiracje – listopad

Dziś drugi artykuł z serii „Techniczne inspiracje”, gdzie przeanalizuję trzy spółki ciekawe pod kątem technicznym na najbliższy miesiąc. Październikowe „nominacje” dały średnio 4,29% zwrotu z portfela. W skali miesiąca jest to całkiem przyzwoity zysk, oczywiście jest to wynik przed opodatkowaniem i przed prowizjami.

Jeżeli chcesz sprawdzić analizy innych spółek kliknij TUTAJ

Uwaga! Spółki poniżej nominowane są zarówno na listopad jak i na cały grudzień. Ze względu na przerwę świąteczno-sylwestrową i marazm na giełdzie jaki wtedy panuje, kolejny artykuł z serii opublikuję z końcem grudnia i typami na styczeń. Typy na kolejne okresy będą pojawiać się zatem tuż przed pierwszą sesją nowego miesiąca.

Eurotel

Na wykresie miesięcznym tej spółki podręcznikowy trend wzrostowy panujący od 2014 roku. Aktualnie cena odbija od linii trendu, a zatem najlepsza okazja do zrobienia zakupów. Dodatkowym plusem jest rosnący wolumen.

eurotel monthly

Na wykresie tygodniowym widać wyraźne odbicie sprzed 3-4 tygodni od linii trendu. Dodatkowo pomiędzy ceną 19, a 20 zł/akcje należy się spodziewać silniejszego popytu. Zasięg tego ruchu to co najmniej ostatnie szczyty przy poziomie 20,90 zł/akcję.

eurotel weekly

Dzisiaj Eurotel przedstawił swoje wyniki finansowe stąd też zwiększony wolumen. Strefa pomiędzy ceną zamknięcia z dzisiaj, a najbliższym silniejszym oporem daje potencjał do 14% zysku. Na wykresie można się również doszukać luki wzrostowej z końca października.

eurotel daily

ABC Data

W skali miesięcznej widać wyraźnie, że spółka od wielu lat w trendzie spadkowym. Nadzieje daje wybicie zgodne ze strategią Fabera powyżej średniej 10-miesięcznej. Ponadto bliskość strefy popytu, która wyhamowała spadki w 2012 roku, również działa in plus.

abcdata

Na wykresie tygodniowym możemy zauważyć bardzo długą konsolidację pomiędzy ceną 1,70 – 1,90 zł/akcję. W październiku ten marazm został przerwany i cena akcji w najbliższym czasie może dobić nawet poziomu 2,35 zł/akcję, a więc najbliższego oporu.

abcdata weekly

W ostatnich dniach, akcje ABC Data straciły około 10%. Dopiero dzisiejsza świeca wzrostowa daje szansę na dalsze wzrosty. Silny popyt przejawia się w okolicy psychologicznego poziomu 2 zł/akcję, który na dość wysokim wolumenie został przebity z początkiem listopada, a teraz mamy podręcznikową korektę. Utrzymanie 100-dniowej EMA będzie kluczowe dla dalszego ruchu trendu.

abcdata daily

Wielton

Wielton nie tylko technicznie, ale również fundamentalnie jest bardzo dobrą spółką. Niestety ostatnie miesiące to dość silna przecena akcji. Impet podażowy jednak słabnie, czego dowodem jest malejący wolumen oraz dwie świece (wrzesień i październik) w postaci pinbara. Być może listopad również zakończy się taką świecą. Zagranie czysto spekulacyjne.

wielton monthly

Interwał tygodniowy daje nam lepszy obraz średnioterminowego trendu. Eurotel znajduje się w ciekawym miejscu – bliskość 100-okresowej EMA oraz zielona linia wsparcia na poziomie 13,50 zł/akcję. Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo odbicia ceny z zasięgiem do około 15 zł/akcję.

wielton weekly

Na wykresie dziennym spółka w klarownym trendzie spadkowym. Szansę widać jednak w dywergencji ceny i wskaźnika RSI oraz utrzymaniu poziomu wsparcia na 13,50 zł/akcję. Spekulacja pod wzrosty na tej spółce obarczona jest relatywnie największym ryzykiem. Ponadto 20 listopada spółka ma przedstawić wyniki finansowe, które mogą spowodować zwiększenie zmienności. Będzie ciekawie.

wielton daily

Dodaj komentarz